Austin Cindric a Daytona 500 2022-es bajnoka!

A Team Penske újonca, Austin Cindric nyerte a Daytona 500-at, megelőzve a 23XI versenyezőjét, Bubba Wallace-t.

Cindric az egész versenyen gyors volt, és jól dolgozott össze Ryan Blaney-vel, akivel megküzdött a hosszabbításban aratott győzelméért.

A 2-es rajtszámú Ford a győzelmét Roger Penske 85. születésnapján aratta, aki csapattulajdonosként harmadszor nyerte meg a Daytona 500-at.

Úristen. Hihetetlen, ráadásul teltház előtt! Micsoda győzelem!” – kereste a szavakat Austin Cindric verseny utáni nyilatkozatában. „Sok embernek kell köszönetet mondanom. Roger Penske… először is Boldog Születésnapot!

Elképesztően jól dolgoztunk össze Ryan Blaney-vel, köszönöm neki is a segítséget, érthető módon ő is nyerni akart. Mindenki nagyon keményen dolgozott a Fordnál, hogy ez a Next Gen autó készen álljon a Daytona 500-ra.

Nagyszerű emberek vesznek körül, és tudom, hogy az újoncévemben lesznek jó és rossz pillanatok is ebben az erős mezőnyben. De nagyon izgatott vagyok a szezon hátralevő részére nézve, hiszen ezzel a győzelemmel bent vagyunk a rájátszásban.

Nagyszerű nézők, nagyszerű autó… Hálás vagyok!” – mondta érzelmesen Austin Cindric.

A Daytona 500 győztes megérdemelt gumiégetése
A Daytona 500 győztes megérdemelt gumiégetése Fotó: Chris Graythen/Getty Images/NASCAR Media

Az utolsó 10 körben két több nagy baleset is történt, amelyek jelentősen szűkítették az esélyesek mezőnyét.

A 16 kört vezető Ricky Stenhouse Jr. öt körrel a vége előtt ütközött, miután egy újraindításnál elvesztette a vezetést, majd Keselowski draftolása után elvesztette az irányítást autója felett és összetört.

A versenyt 10 körrel a vége előtt piros zászlóval leintették, mert egy több autós incidens történt, ami miatt Chris Buescher, Kevin Harvick és Kyle Larson is kiesett.

Martin Truex Jr. besöpörte mindkét szakaszgyőzelmet, de az első Daytona 500-as győzelmére tett kísérlete a 18. rajtjánál 48 körrel a vége előtt véget ért egy nagy balesetben.

Így ért véget a bajnoki címvédő, Kyle Larson estéje
Így ért véget a bajnoki címvédő, Kyle Larson estéje Fotó Chris Graythen/Getty Images/NASCAR Media

Nagy balesetek tömkelege

Az első „big one” az 1. szakasz vége előtt néhány körrel történt meg, ekkor 8 autó ütközött.

Burton elvesztette az irányítást, miután a jobb hátsó részre kapott egy ütést, és a 21-es Fordja megcsúszott, majd az érintkezés után oldalra fordulva a levegőbe emelkedett. Miután a tetőre csapódott, az autó újra a kerekein landolt, de Burton kiesett a versenyből.

A balesetben Ross Chastain, Christopher Bell, William Byron és Denny Hamlin is kiesett, aki 17 indulás után először nem ért célba a Daytona 500-on.

A futamon 7 sárga zászlós, és egy piros zászlós periódus volt. Nem ért célba a fentebb említett versenyzőkön kívül Erik Jones, Kevin Harvick, Noah Gragson, a címvédő Kyle Larson, és Todd Gilliland sem.

Az egyik legnagyobb balesetet Tyler Reddick okozta, miután keresztbefordult a mezőny előtt. Értelemszerűen a Richard Childress Racing versenyzője sem tudta befejezni a versenyt.

Ezen kívül Kyle Busch és Joey Logano is incidensbe keveredett. Logano 3 kör hátrányban, Jacques Villeneuve-öt megelőzve 21. lett, míg Kyle Busch elképesztő harciasságot bemutatva 6. helyre hozta be 18-as rajtszámú Toyotáját.

A legtöbb kört egyébként Brad Keselowski vezette, azonban a 6-os számú RFK Racing autó csak a 9. helyen ért célba.

Az utolsó métereken Ryan Blaney megpróbálta megelőzni csapattársát, azonban Cindric blokkolt, és végül a falról visszapattanó autó a 4. lett.

A két csapattárs csatájából Bubba Wallace került ki majdnem győztesen, aki el akar slisszanni 2-es Penske mellett, azonban Cindric őt is blokkolta, a különbség a vonalnál kettejük között pedig 4 század másodperc lett.