Calum Ilott álla leesett, amikor először meglátta Indianapolist

Az IndyCar újonca, Callum Ilott először egy repülőről pillantotta meg az Indianapolis Motor Speedway-t. Az élmény maradandó volt.

Callum Illott több Európában töltött év után az idei szezont teljes munkaidőben az IndyCar-ban tölti. A múlt héten életében először léphetett be a szentélybe, amit Indianapolis Motor Speedway-nek neveznek.

A leszállás volt az első alkalom, amikor megpillantottam” – mondta Ilott. „Valószínűleg augusztus végén, szeptember elején (tavaly), hogy eljöjjek, és megcsináljam az üléspróbát az év végi futamokra.

A reakció: „Leesett az állam. Elég nagy. Nálunk nincs ilyen Európában.

A 23 éves angol le volt nyűgözve, de nem ijedt meg az Indianapolis 500 szetrdai és csütörtöki nyílt tesztjén.

Miután szerdán végigdolgozta a kötelező újonc orientációs programot, Ilott a nap harmadik leggyorsabb körét futotta 226,308 mérföld/órás sebességgel a 77-es számú Juncos Hollinger Chevrolet-vel.

Csütörtökön még többet akart, 226,596 mph-s legjobb körrel, ami a 17. helyet jelentette a 31 versenyző közül.

Nem rossz egy európai épített pályás versenyzőtől, aki először tesz meg kört ezen az ikonikus oválon.

Szuper lenyűgöző, de azt hiszem mindenki ezt mondja” – mondta Ilott az IMS-ről. „Vezetni egy dolog, de azt hiszem, a mezőnyben való versenyzés az, ami ideköti a srácokat.

Ryan Hunter-Reay személyében igazi legenda segíti Ilott munkáját az oválokon
Ryan Hunter-Reay személyében igazi legenda segíti Ilott munkáját az oválokon Fotó: Penske Entertainment: Joe Skibinski/IndyCar Media

Forma-1-ből az Indy 500-ra

Ilott az egyik legérdekesebb versenyző ebben az újonc kategóriában. A Ferrari Driver Academy tagjaként tavaly a Scuderia Ferrari Forma-1-es tesztpilótájaként szolgált, és az Alfa Romeo egyik F1-es tartalékpilótája volt.

2020-ban a FIA Formula 2-ben – a jelenlegi F1-es pilóta, Mick Schumacher mögött – három győzelemmel és öt pole pozícióval a második helyen végzett.

Egyértelmű, hogy Ilottnak vannak referenciái, és mondhatjuk, hogy a Forma-1-ben sokan kíváncsiak arra, hogy a sportágban való felemelkedése folytatódik-e az Egyesült Államokban.

Ilott – aki a Texas Motor Speedway-en tette meg első köreit ovál pályán – elmondta, hogy a texasi versenyhétvége felkészítette őt arra, amit az e heti nyílt teszten tapasztalt az IMS-en.

Így sokkal könnyebb egy ilyen eseményre érkezni” – mondta. „Azt hiszem, itt közelebb vagy a falakhoz. Egyrészt egy kicsit technikásabb, másrészt ez egy kicsit könnyebbé is teszi a dolgot.

Ilott jelentősebb segítséget kapott azonban a 2014-es Indy 500-győztes Ryan Hunter-Reaytől, aki ugyan nem áll rajthoz az idei Indy 500-on, de egyfajta tanácsadóként ott lesz Ilott mellett.

A fiatal versenyző „elképesztőnek” nevezte, hogy egy Indy 500-győztes segíti őt az IMS debütálásában, és úgy tűnt, elégedett azzal, ahogy minden darab összeállt.

Nyilvánvalóan hosszú út áll még előttünk” – mondta. „De eddig minden rendben. Úgy tűnik, elég gyorsan bele tudtam rázódni az ovál versenyzésbe, de természetesen még fejlődnöm kell.