kedd, április 23, 2024

Drámai versenyen nyertek Bourdais-ék, megvan a BMW első győzelme

Mindhárom kategóriában drámai versenyt láthatott a Long Beach-i nagyérdemű, a DPi-ben Sebastien Bourdais vezette győzelemre a Cadillac-et.

Renger van der Zande és Sebastien Bourdais fölényes győzelmet aratott a szombati Long Beach-i Acura Nagydíjon, és ezzel a Chip Ganassi Racing 1-2. helyezést ért el.

Van der Zande 3,761 másodperces győzelmet aratott a 01-es rajtszámú Cadillac DPi-V.R-rel a csapattárs – Sebringi 12 órás győztes – 02-es testvérautót vezető Earl Bamber előtt, miután a 100 perces versenyen a verseny végén több sárga zászlót is belengettek.

A pole pozícióból rajtoló Bourdais az ötödik körben veszítette el a vezetést, amikor a pálya hátsó részén megpróbálta kikerülni Kyle Washington 34-es számú GMG Racing Porsche 911 GT3 R-jét.

A francia lenyűgöző módon visszaszerezte 21 másodperces hátrányát a szakasza során, és a 29. körben visszavette a vezetést Alex Lynn 02-es testvérautójától, a 01-es Cadillac pedig a kockás zászlóig az élen maradt.

Ez volt a duó első győzelme az IMSA WeatherTech SportsCar Championship idei szezonjában.

A verseny végén Oliver Jarvis és Pipo Derani közötti ütközés Richard Westbrook és Tristan Vautier 5-ös rajtszámú JDC-Miller Motorsports Cadillacjének újabb dobogós helyezését eredményezte.

Jarvis 60-as rajtszámú Meyer Shank Racing Acura ARX-05-öse és Pipo Derani 31-es rajtszámú Action Express Racing Cadillac-je a szűk visszafordítóban ütközött össze, miközben éppen a harmadik helyért küzdöttek.

Az IMSA versenyirányítása nem jelentett be további intézkedést, az incidens Deranit az ötödik helyre sorolta vissza.

Ricky Taylor és Filipe Albuquerque 10-es számú Wayne Taylor Racing Acurája a hatodik helyen végzett az összesítésben és a DPi osztályban, miután a verseny elején kétkiállásos stratégiát választott.

Megvan az Aston Martin első GTD Pro győzelme
Megvan az Aston Martin első GTD Pro győzelme Fotó: LAT Images Courtesy of IMSA

A Heart of Racing győzött Long Beach-en a Corvette büntetése után

A Heart of Racing Aston Martin versenyzői, Ross Gunn és Alex Riberas nyertek a GTD Pro kategóriában, mivel a 3-as Chevrolet Corvette Corvette C8.R GTD versenyautó áthajtásos büntetést kapott.

Riberas maga mögött tudta tartani Ben Barnicoat a 14-es rajtszámú Vasser Sullivan Lexus RC F GT3-át, és megszerezte az Aston Martin első győzelmét a GTD Pro kategóriában.

A pole pozíciót megszerző Jordan Taylor és Antonio Garcia Corvette a harmadik helyen végzett az osztályban, miután az autó egyik kerékanyája elpattogott a boxban, és kilyukasztotta a 9-es rajtszámú Pfaff Motorsports Porsche 911 GT3 R hűtőjét, amely akkor a második helyen haladt.

Garcia egy áthajtásos büntetést volt kénytelen letölteni, mert a csapat „elvesztette az irányítást a felszerelése felett” a megállás során.

John Edwards és a 25-ös számú Team RLL BMW M4 GT3 is ugyanezt a büntetést kapta, amiért Connor De Phillippi a boxkiállás során megpróbálta a helyére rakni az elmozduló vezető oldali ajtót, és ezzel ők a negyedik helyen végeztek.

A mezőny csak a hátát nézhettek a Paul Miller Racing domináns BMW M4 GT3-nak
A mezőny csak a hátát nézhettek a Paul Miller Racing domináns BMW M4 GT3-nak Fotó: LAT Images Courtesy of IMSA

A Paul Miller Racing megszerezte a BMW M4 GT3 első győzelmét Észak-Amerikában

Bryan Sellers és Madison Snow eközben a GTD-ben domináns győzelmet aratott, és megszerezték az M4 GT3 első győzelmét Észak-Amerikában.

Sellers ráadásul a harmadik helyen hozta haza az autót, ha a teljes GTD kategóriát nézzük, miután hibátlan versenyt teljesített, és rajt-cél győzelmet aratott.

Mario Farnbacher és Marc Miller 66-os Gradient Racing Acura NSX GT3 Evo22-je meglepetésre a második helyen végzett, míg Aaron Telitz és Frankie Montecalvo 12-es rajtszámú Vasser Sullivan Lexusával Aaron Telitz és Frankie Montecalvo zárta a GTD dobogót.

Sellers harminc perccel a vége előtt az újraindításnál Maxime Martin 27-es rajtszámú The Heart of Racing Aston Martinjával csatázott, ami az Aston sérülésével járt, aminek következtében az AMR gyári pilótája a falban végezte.

Az incidens miatt a verseny második sárga jelzését adták ki, majd nem sokkal később a harmadik figyelmeztető jelzés következett, mert Stevan McAleer 32-es rajtszámú Team Korthoff Motorsports Mercedes-AMG GT3 Evo-ja a falnak csapódott.

McAleer a hatodik helyen végzett az osztályban, a 96-os számú Turner Motorsport BMW és a 16-os számú Wright Motorsport Porsche mögött.