szombat, április 20, 2024

A régi Montoyát láthattuk nyerni Mid-Ohio-ban

Juan Pablo Montoya ismételten a dobogóra legfelső fokára állhatott, ezúttal a DragonSpeed színeiben a Mid-Ohio-i IMSA fordulóban.

Érdemes átfutni Juan Pablo Montoya pályafutásának számos eredményét – ezúttal különös hangsúlyt fektetve arra, amit most, 46 évesen, egy Le Mans Prototype 2 (LMP2) autóban ér el.

Az IMSA WeatherTech SportsCar Championship LMP2-es osztályában aratott vasárnapi győzelme a Mid-Ohio Sports Car Course-on csak egy újabb volt a 30 év és közel 500 futam során  az IndyCartól a Forma-1-en át a NASCAR-ig és vissza az IndyCarhoz.

Az utóbbi időben persze fontos szerepet játszik a sportkocsi szakág Montoya életében, ezt jól mutatja a 2019-es Daytona Prototype International (DPi) bajnoki cím megnyerése is.

De ez a mostani verseny a régi Montoyát idézte.

A szombati kvalifikációt kihagyta, mert az IndyCar Series versenyén indult az Indianapolis Motor Speedwayen, de vasárnap a Mid-Ohio-i Lexus Nagydíjon csatlakozott Henrik Hedmanhoz a 81-es rajtszámú DragonSpeed USA ORECA LMP2 07-es versenyautóban.

Miután 25 perccel a futam vége előtt egy áthajtásos büntetést kapott Jonathan Bomaritó megpördülése miatt, Montoya ismét üldözőbe vette, beérte és meg is előzte őt – miközben megint összeértek – ami a győzelmet jelentette.

Aztán, ahogy csak Montoya tudja, kritizált.

Hibázott a forgalomban” – mondta Montoya. „Tétovázott, én pedig nekimentem. Versenyeztem már itt, sokszor nyertem itt, és tudom, hogy a forgalom a kulcs. És ő nem használta ki jól.

Megértem a büntetést, mert megpördítettem, de nyilván nem ez volt a célom. Utána megkaptuk az áthajtásost, és úgy négy másodperccel mögötte jöttem ki. Hibázott a forgalomban, tétovázott, én pedig szerencsére ismét el tudtam menni mellette.

Juan Pablo Montoya tehát győzelemmel hangolt a hétvégi Indy 500 időmérő edzésre, majd a jövőheti Indy 500-ra.