csütörtök, április 25, 2024

Zane Smith dominálta a kansasi Truck Series futamot

Zane Smith hihetetlen, és szinte tökéletes versenyt futott a szombat esti NASCAR Truck Series versenyén a Kansas Speedwayen.

A 38-as rajtszámú Front Row Motorsports Ford F-150 pilótája abszolút dominált, 108 kört vezetett, a 2. szakaszt is megnyerte, és végül egy késői újraindításnál Ty Majeskit is megelőzte, így megszerezte szezonbeli harmadik győzelmét.

Smith számára a 108 kör, amit aznap este vezetett, karrierje csúcsát jelentette, és saját bevallása szerint ez a győzelem élete egyik legkönnyebb versenye volt. Azonban ha lett volna még egy újraindítás, talán nem lett volna ilyen szerencsés.

Micsoda autó! Annyira király volt vezetni!” – mondta Smith. „Ez volt az egyik legkönnyebb verseny, amit valaha megnyertem.”

„Az a verseny végi újraindítás egy kicsit megijesztett. Még jó, hogy nem volt még egy, mert beragadt a sebváltóm a negyedik fokozatban.

Szóval bocsánat kérek a nézőktől, ezért nem volt bornout.

Majeski alig több mint másfél másodperccel Smith mögött végzett a második helyen. A második helyezés Majeski pályafutása legjobb helyezése volt a NASCAR Camping World Truck Series versenyeken való 28 eddigi rajtja során.

Smith és Majeski mögött Grant Enfinger, Chandler Smith és Christian Eckes végzett az első ötben.

John Hunter Nemechek, Matt DiBenedetto, Derek Kraus, Matt Crafton és Ben Rhodes egészítette ki a top 10-et.

A szombat esti futam a Truck Series mércéjével mérve nagyon nyugodt volt. Mindössze négy sárga zászló volt az éjszakai versenyen – ebből pedig kettő a szakaszok végén.

Dean Thompson megpördülése a 123. körben azonban egy potenciálisan izgalmas fináléra készítette fel a mezőnyt.

Azonban mindenki türtőztetni tudta magát, és a verseny az utolsó körökben incidensmentesen ért véget.