csütörtök, április 25, 2024

Tömegbaleset az Xfinity versenyén, egy autó megint a repült

Úgy tűnik New Hampshire-ben mindig megőrülnek a versenyzők, itt éppen most egy 11 autós tömegbalesetet éltek át az Xfinity versenyzői.

A New Hampshire Motor Speedway-en rendezett Crayon 200 szombati versenynek az utolsó szakaszában a NASCAR Xfinity Series mezőnye újabb súlyos balesetet szenvedett, ami úgy tűnik, hogy az idei szezonban a széria egyik fő jellegzetessége.

A baleset Sheldon Creed és Josh Berry ütközésével kezdődött, aminek következtében a JR Motorsports pilótája megpördült a kettes kanyarban az egész mezőny előtt. Ami ezután következett, az egy New Hampshire-i stílusú tömegbaleset volt, amely legalább 11 autót érintett.

A balesetben érintett autók a következők voltak: Brett Moffitt, Sam Mayer, Sheldon Creed, Josh Berry, Trevor Bayne, Brandon Jones, Myatt Snider, Ryan Sieg, Howie DiSavino III és Riley Herbst.

A legnagyobb ütközést azonban Jeb Burton okozta a 39-es rajtszámú CMR Roofing Ford Mustanggal, amely a kettes kanyarból kilépve majdnem felborította az RSS Racing-es Ryan Sieg gépét.

Szerencsére személyi sérülés nem történt.

A versenyt egyébként Justin Allgier nyerte, amivel idei harmadik győzelmét szerezte meg a NASCAR Xfinity Seriesben.

A versenyen 10 sárga zászlós periódus volt (köztük egy közel nyolcperces piros zászlós szakasz). 15 alkalommal változott az élen álló versenyző személye, és Ty Gibbs vezette a legtöbb kört (49) a nap folyamán.

Gibbs azonban nem volt szerencsés, hiszen az 54-es rajtszámú JRG Toyotája a 2. szakasz után folyamatosan mechanikai problémával küzdött, és végül a 21. helyen végzett – ez már a második egymást követő hét, amikor a 20. hely alatti eredményt ért el.