szerda, április 17, 2024

Noah Gragsonnak nem volt kihívója Phoenixben, dominánsan nyert

Noah Gragson uralta a NASCAR Xfinity Series szombati, Phoenix Racewayen rendezett futamát, ahol 200 körből 116-ot vezetett.

Egy lassú zöld zászlós boxkiállást követően Gragsont ugyan megelőzte Brandon Jones, azonban 14 körrel a vége előtt visszavette a vezetést a JR Motorsports versenyzője, így megszerezte a győzelmet a Phoenix Raceway-en.

Nagyszerű érzés, hogy az 50. évfordulós Bass Pro Shops Camarot győzelemre tudtam vezetni” – mondta Gragson a FOX Sports 1 riporterének, Regan Smith-nek a rajt-cél vonalnál.

A boxcsapat nagyszerűen dolgozott. A csapatom idén eddig remekül teljesít, hiszen az első négy versenyen mindenhol az első háromban végeztünk.

Gragson a második sorból indult, és majdnem megnyerte az első szakaszt a pole-ból induló Trevor Bayne előtt

Bayne-nek nem indult könnyen a versenye, hiszen még az indulás előtt problémája akadt a kormányán lévő kill-switchel, amelyet véletlenül megnyomott, és emiatt az autó teljesen áramtalanítva lett, így majdnem lemaradt a rajtról.

Gragson átvette a vezetést, és nem nézett vissza

A második szakaszt Gragson már korán irányítása alá helyezte, miután az élre állt Brandon Jones-szal való csatája után. A 23 éves versenyző a 70. körben előzte meg riválisát, majd elhúzott, hogy fölényesen megnyerje a szakaszt.

Az utolsó szakasz sárga zászló nélkül zajlott, így Gragson és az élen álló többi versenyző megléphetett a többiektől. Miután a zöld jelzés alatti utolsó kiállásnál a második helyre esett vissza, Gragson a lekörözött forgalom segítségével fokozatosan hozta be az élre törő Jonest.

A verseny vége előtt néhány körrel Gragson egy merész húzással megelőzte Jones-t, és végül ez lett a döntő manőver, mivel Gragson el tudott húzni, és megszerezte idei első győzelmét.

Gragson előnye 2,555 másodperc volt Jones előtt a célvonalnál. Josh Berry lett a harmadik, miután hátulról indult, míg Bayne a negyedik helyen ért célba a sárga jelzés alatt kapott gyorshajtási büntetés után. John Hunter Nemechek lett az ötödik.

A verseny eleji megpördüléséből visszajövő Ty Gibbs végül a hatodik helyen végzett, majd a Kaulig Racing versenyzői, AJ Allmendinger, Daniel Hemric és Landon Cassill jött, és végül Justin Allgaier zárta a top 10-et. Ez a 10 versenyző maradt körön belül a verseny végére.

Az Xfinity Series szombaton, március 19-én, az Atlanta Motor Speedwayen a Nalley Cars 250-es versenyen újra akcióba lép. A FOX Sports 1 televíziós közvetítése ET 17 órakor kezdődik.