kedd, április 23, 2024

Óriási tömegbaleset és Ty Gibbs győzelem az Xfinityben

Kyle Larson és Cole Custer is rajthoz állt az Xfinityben, mégis a fiatal titán Ty Gibbs győzött Road Americán.

Larson két szakaszt is megnyert, de a futamon végül nem sikerült diadalmaskodnia. A különböző stratégiák nem játszottak nagy szerepet, mivel a versenyen több sárga zászlós figyelmeztetés is volt baleset miatt.

Elképesztő, 13 autót érintő ütközést láthattunk például a 25. körben, ahol Noah Gragson és Sage Karam akadtak össze.

Ez nevetséges volt” – mondta Karam. „Még soha nem forgattak be így egy egyenesben… Nem lehet ennyire forrófejűvé válni, amikor versenyautót vezetsz.

Nem meglepő módon Gragson másképp látta a dolgot.

Azt hiszem, elfelejtette az ezt megelőző három alkalmat, ahol bedobta mellénk a kanyarban, nekiment az ajtónknak, és leszorított minket a versenypályáról.” – mondta Gragson.

Egy idő után az embernek elege lesz belőle. Utálom, hogy az emberek cuccai tönkrementek. Vállalom a felelősséget. Utálom a srácok miatt, de én itt a bajnoki címért küzdök, és már nagyon elegem van abból, hogy elgázoltak… Ő kezdte. Én fejeztem be. Rendben vagyunk.

Fogytak a fékek

Cole Custer, aki vezette is a futamot, végül csúnyán összetörte autóját egy fékhiba miatt. Nem ő volt az egyetlen aki küzdött a fékekkel, Bratt Moffitt a verseny első harmadában csúszott el a falig, miután autója nem tudott megállni a lejtős pályarészen.

A véghajrában bukta el Larson

Kyle Larson a 48 körből 31-et vezetett Gibbs öt körével szemben, és az első két szakaszt megnyerte, azonban elismerte, hogy Ty Gibbs tiszta előzéssel szerezte meg a futamgyőzelmet.

Úgy tudott megelőzni, hogy egyáltalán nem lökte meg a lökhárítómat.” – mondta Larson.

Amikor tisztán elment mellettem, úgy éreztem, hogy nem szabad kihasználnom a helyzetet, ahogyan azt másoktól láttuk, amikor a hajrában előzik meg őket az elsőségért. Ő tisztán megelőzött engem, és én is tisztán akartam megelőzni őt. Egyszerűen nem jött össze nekem.

Gibbs volt a 13. győztes a Road Americán rendezett 13 NASCAR Xfinity Series versenyen. A tömegbaleset egyik áldozata, Josh Berry végül a harmadik helyen ért célba, őt Austin Hill és Brandon Jones követte. AJ Allmendinger hatodik lett, miután a mezőny végéről rajtolt, és a 26. körben a pitben való gyorshajtásért büntetést is kapott, ami miatt másodszor is hátulról kellett feljönnie. Riley Herbst, Gragson, Jeremy Clements és Ryan Sieg egészítette ki a top 10-et.