szerda, április 24, 2024

Olyan ranglistát vezet Hamlin, amire senki nem irigykedik

Denny Hamlin meglehetősen bonyolult szezont fut eddig 2022-ben. Bár van két futamgyőzelme, mégsem lehet elégedett.

Hamlin ezzel a két futamgyőzelemmel már bekerült a NASCAR Cup Series rájátszásába. Azonban ha a pontok szempontjából kellene nézni a helyzetet, akkor Hamlin jóval hátrébb, a 19. helyen áll a sorrendben – írja az Essentially Sport.

A győzelmek mellett mindössze négy top 10-es helyezés van a tarsolyában. Eközben az első két helyezett, Chase Elliott és Ross Chastain 13-13 Top 10-es helyezést gyűjtött össze.

Tavaly Hamlin a konzisztencia mintaképe volt, egyetlen kiesése sem volt. Sajnos ugyanez idén nem mondható el róla, hiszen az első kilenc futamból négyet nem tudott befejezni.

Hogy még rosszabb legyen számára a helyzet, Hamlin egy kategóriában, a büntetésekben is az élen áll. A Joe Gibbs Racing 11-es autójának versenyzője eddig 29 büntetést gyűjtött be idén.

Ehhez a számhoz legközelebb csapattársa, Kyle Busch áll, aki 24-nél tart.

A NASCAR statisztikái szerint mind a hat Toyota szerepel a 17 legtöbb büntetést kapott csapatok listáján. Hogy még rosszabb legyen a helyzet, a listán öt korábbi Cup Series-bajnok, valamint maga a címvédő is szerepel.

Denny Hamlinre koncentrálva, ő többféle okból is begyűjtött büntetéseket. Ez alapján 14 boxutca-nyitás előtti boxkiállás büntetése van, szemben a tavalyi hat büntetéssel. Ez valószínűleg azért van, mert 11 balesetben volt része.

Hamlin örülhet annak, hogy csak négy büntetése van a boxutcában történt gyorshajtásért. Ez tulajdonképpen az egyik leggyakoribb büntetés, amit egy versenyző összeszedhet. Ami nem segít az ügyén, hogy ebből kettőt akkor szerzett, amikor a top 5-ben haladt.