péntek, április 19, 2024

Megjött a várt büntetés, Buescher is elköszön a csapatfőnökétől

Ahogy az várható volt, Chris Buescher csapatfőnöke megkapta büntetését a Nashville-ben történt leszakadó kerékért.

Buescher crew chief-e, Scott Graves, valamint a csapattagok, Matthew Wilps és Seth Gajdorus négy futamra szóló eltiltást kaptak – írja a Racer.com.

Ezek a versenyek: Road America (július 3.), Atlanta Motor Speedway (július 10.), New Hampshire Motor Speedway (július 17.) és Pocono Raceway (július 24.) lesznek.

Automatikusan négy futamra szóló felfüggesztés jár, ha egy kerék leszakad a NASCAR Cup Series autójáról. Buescher csapata a 11. alakulat, amelyet a ilyen szabálytalanság miatt megbüntettek az idei szezonban eddig.

Buescher a 4. kanyarból kijövet kezdett bajba kerülni a Nashville-i verseny 255. körében, és alig kapta el a külső falat, mielőtt a kerék teljesen leszakadt az autóról. A kerék végiggurult a célegyenesen, miközben a versenyző megpróbált visszaevickélni a boxutcába.

Chris Buescher a sonomai második helyezése után így Nashville-ben a csalódást keltő 30. helyen végzett.

Az e heti büntetési jelentésben a nashville-i hármas hétvége után négy, egyenként 5000 dolláros büntetés is szerepel, amelyeket négy Xfinity Series csapatfőnöknek osztottak ki.

Mindezt azért a szabálysértésért, mert a szombati futam után egy kerékanya nem volt rögzítve az autójukon. Ezek a csapatfőnökök Alex Bird (Ryan Vargas), Jason Trinchere (Landon Cassill), Shane Whitbeck (Myatt Snider) és Michael Brandt (Ryan Ellis) voltak.

Az RFK Racinget tehát még az ág is húzza, hiszen két autójukkal is jó helyen voltak Nashville-ben, de egyikkel sem sikerült jó helyen beérni.