csütörtök, április 25, 2024

Logano vitte el a pole-t Darlingtonban

A Penske versenyzője, Joey Logano nyerte a NASCAR Kupa sorozat darlingtoni időmérő edzését. Logano a tavaly áprilisi martinsville futam óta először indulhat az élről.

Fenyegetően fellépő fellegek árnyékában, magyar idő szerint 17:05-kor megkezdődött a darlingtoni időmérő edzés, melynek első szakasza drámaian kezdődött. Az A csoportban próbálkozó Kevin Harvick autója ugyanis defektet kapott, melynek köszönhetően megsérült autójának diffúzora, így nem tudott értékelhető kört autózni.

Hasonlóan rosszul kezdődött a nap Chase Elliott számára, aki még a szabadedzésen törte össze autóját, így ő is a mezőny végéről lesz kénytelen nekivágni a vasárnapi versenynek.

Az edzés Corey LaJoie számára sem volt problémamentes. A Spire Motorsports versenyzője sokkal szerencsésebb volt, mint fent említett társai, ő ugyanis egy szimpla forgást követően folytatni tudta a gyakorlást. Ennek ellenére a legjobb 10-be jutásra esélye sem volt LaJoienak, aki végül a 30. helyet szerezte meg.

Az élmenők közül nem sikerült a legjobb 10-et tömörítő 2. körbe való bejutás többek közt Denny Hamlinnek, Alex Bowmannek és Chase Briscoenak sem. Ők a 22., a 15., valamint a 13. helyről indulhatnak.

Továbbjutott azonban a címvédő Kyle Larson, aki a legjobb időt autózva, 28.736-tal nyerte az edzés első szakaszát.

A záró szakaszban immár csak a legjobb 10 küzdhetett meg egymással, a második futások során pedig a harmadik legjobb idővel bejutó Logano volt a legjobb. A Team Penske versenyzője 28.805 ezreddel nyerte az edzést, ami 8 századdal volt jobb, mint a közvetlenül mögötte záró Kyle Larson legjobbja. A második sorból két Toyota, Christopher Bell, valamint Martin Truex Jr. indulhat.

Az A csoportot megnyerő Kyle Busch az 5., tesvére Kurt pedig a 6. helyről vághat neki a versenynek. Mögöttük Blaney, Chastain, Byron és Reddick végzett.

A NASCAR Kupa sorozat idei 12. futama vasárnap 21:30-kor rajtol, előtte azonban még az Xfinity versenyzőin a sor, hogy letudják aktuális futamukat. A középső kategória versenye pár perc múlva, 19:30-kor keződik.