szombat, április 20, 2024

Gragson kaotikus győzelmet aratott az Xfinity talladegai futamán

Noah Gragson idei második győzelmét szerezte meg, a show-t viszont a második helyezett Jeffrey Earnhardt lopta el Talladegában.

Gragson magabiztosan nyert, miután a verseny közben a legtöbb bajnoki riválisa balesetekbe került.

A JR Motosports versenyzője három hosszabbítás után tudott győzni annak ellenére, hogy a végén erősen támadta őt a pole-ból induló Jeffrey Earnhardt.

Ez a csapat a JR Motorsports-nál – ők soha nem adják fel” – mondta Gragson a talladegai verseny után. „Az elmúlt hónap elég kemény volt, nem tudtunk olyan helyezéseket elérni, amilyeneket szerettünk volna.

A verseny elején nem nagyon tudtam az élmezőnyben haladni, így csak biztonságosan a pálya alján mentem. Aztán a végén feltoltak minket, és jó helyzetbe kerültünk.

A sok sárga zászló miatti ráadásnak köszönhetően rengeteg versenyző üzemanyag problémákkal küzdött, többek között Justin Allgaier is, aki az utolsó újraindítást az első helyről várhatta, de a zöld zászló pillanatában félrehúzódott.

Ezt használta ki Noah Gragson, és a célig már nem is adta ki a kezéből az első helyet a Talladega Superspeedway-en.

Jeffrey Earnhardt a 3-as rajtszámú Richard Childress Racing Chevrolet Camaro-t a második helyre hozta fel, nagyon okos manővereket bemutatva az utolsó körökben, de hajszálnyival lemaradt a győzelemről. Earnhardt így is karrierje legjobb eredményét könyvelhette el.

AJ Allmendinger a harmadik helyen végzett Talladega-ban, és ezzel a Kaulig Racing számára zsinórban második alkalommal gyűjtötte be a 100 000 dolláros Xfinity Dash 4 Cash bónuszt. Ryan Sieg a negyedik lett, a top5-be pedig a másik Kaulig-os, Landon Casill fért még be.

A versenyen 39 kört tett meg a felvezető autó mögött a mezőny, összesen pedig 10 sárga zászlós periódus törte meg a talladegai futam ritmusát. Ezek közül több nagy név, köztük Ty Gibbs, Brandon Jones és Sam Mayer is balesetbe keveredett.