A mezőny végéről indulva győzött Allgaier Darlingtonban

Óriási felzárkózást produkálva, Justin Allgaier nyerte a NASCAR Xfinity sorozat darlingtoni versenyét. A 35 éves illinoisi 1 éves nyeretlenési sorozatot szakított meg.

A NASCAR Xfinity sorozat darlintoni versenyének időmérő edzése a pályára zúduló eső miatt pénteken elmaradt, így a metrikus rendszer alapján alakították ki a Mahindra ROXOR 200 rajtsorrendjét.

Ennek megfelelően az első sorból a bajnokság első 2 helyezettje, AJ Allmendinger és Ty Gibbs indulhatott az első sorból. A futam címvédője, a JR Motorsportsos Justin Allgaier autójában a verseny előtt akkumulátort kellett cserélni, így csak a 38 fős mezőny végéről vághatott neki a küzdelemnek.

A verseny során, ahogy az Darlingtonban egyáltalán nem ritka, több kisebb-nagyobb incidens is történt. Az első sárga zászlót már a 10. körben, Timmy Hill kicsúszását követően be kellett lengetni, majd nem sokkal az újraindítás után a defektes kerékkel pitbe igyekvő Jeb Burton pördült meg.

Ma a megpörgés saját elhatározásából történt, a sárga zászló előcsalásának reménye okán, az igencsak átlátszó esetet azonban a NASCAR nem igazán díjazta. Pontosabban igen, a jutalom viszont egy 1 körös stop and go büntetés volt.

Az első szakaszt Noah Gragson nyerte, aki az újraindítás után tudta megelőzni az időközben élre törő Ty Gibbset. Gibbs mögött a 3. helyen Josh Berry végzett, míg a mezőny végéről induló Allgaier, 45 kör megtétele után már a 4. helyen állt.

A második szegmensben Allgaier már a vezetést is át tudta venni, és Gragsonnal, valamint Gibbsszel harcolva az első helyért, továbbra is az élmezőnyben tartózkodott. A szegmens végi sorrend is az előző felsorolást tükrözte.

Az 57 körös záró szegmens kezdetekor már Allgaier vezette fel a mezőnyt, az első helyét pedig a pár körrel a vége előtt behívott sárga zászló után is meg tudta tartani. Nem volt azonban olyan sima a dolog, mint ez ezekből a sorokból tűnik. A mezőny egyik része, így Allgaier is úgy döntött, az utolsó körökre friss gumikat tesz fel, páran viszont bekockáztatták a használt gumis finist.

Ennek megfelelően Tyler Reddick vezette fel a mezőnyt az újraindításhoz, az öröme azonban nem tartott sokáig, egy falérintést követő defekt miatt ugyanis idő előtt végetért számára a verseny.

Allgaier végül az utolsó métereken szoros csatában legyőzte Gragsont, akit Herbst, valamint Nemechek követett. A bajnokságban élen álló AJ Allmendinger a 8. helyen zárt, ami Ryan Truex és Jeremy Clements utolsó kanyaros balesete nélkül még gyengébb eredmény lehetett volna.

A bajnokságot ennek ellenére továbbra is vezeti Allmendinger, akit a hétvégén a legtöbb pontot gyűjtő Noah Gragson, valamint az egyetlen háromszoros győztes Ty Gibbs követ. A tavalyi darlingtoni futam óta most először nyerő Allgaier a negyedik helyen áll a pontversenyben, ami azonban ennél is fontosabb, hogy győzelmével minden valószínűség szerint kvalifikálta magát a bajnokság rájátszására.