kedd, április 16, 2024

A késelésben elhunyt versenyzőre emlékezik a NASCAR világa

A NASCAR világának fontos alakjai emlékeztek meg a tragikus körülmények között elhunyt versenyzőről Bobby East-ről.

East szerdán halt meg, miután mellkason szúrták a kaliforniai Westminster Blvd. 76-os benzinkútjánál, Westminsterben – közölte a USAC és a rendőrség.

A USAC közleményt adott ki, amelyben bejelentette a halálát, és részletezte a pályán elért eredményeit.

Janice és a híres USAC Hall of Fame autóépítő Bob East fia, Bobby azonnal sikert aratott USAC-karrierje során. Az USAC National Midgets-ben 2001-ben, az Indiana állambeli Schererville-ben, az Illiana Motor Speedway-en elért első diadalával Bobby lett minden idők legfiatalabb USAC nemzeti futamgyőztese, akkor 16 évesen. A 2001-ben elért három győztes szereplésével több mint negyed évszázada ő volt a USAC National Midget Rookie-k közül a legtöbb győzelmet arató újonc. Végül a sorozat Év Újoncaként jutalmazták” – áll a közleményben.

A kétszeres NASCAR Truck Series bajnok Todd Bodine twitteren szomorúságát fejezte ki East halála miatt, és „egy pokolian jó sofőrnek” nevezte őt.

Az Automobile Racing Club of America (ARCA) kommunikációs vezetője, Charles Krall szintén tweetelt, amelyben megemlékezett Eastről a vezetési képességei miatt, és részvétét fejezte ki a családjának.

A nyitott kerekes autókban senki sem volt jobb. Nagyon sajnálom” – tweetelte. „A szeretetem és a gondolataim a szüleivel, Bob és Janice-szel, valamint az egész East családdal vannak. Versenyezz békében Bobby.

A NASCAR Cup Seriesben induló RFK Racing a következőket tweetelte: „Csapatunk hihetetlenül szomorúan értesült a mai hírről Bobby Easttel kapcsolatban. Gondolataink és imáink a családjával és szeretteivel vannak.

Bob Pockrass, a Fox Sports munkatársa twitteren fejezte ki részvétét East családjának, kommentálva a „sokkoló” hírt a késeléséről.

East NASCAR-szerető családból származott. Bobby édesapja a USAC Hall of Fame autóépítője, Bob East volt.

East pályafutása során 56 USAC-futamot nyert, és utoljára 2014-ben versenyzett a USAC-ban egy Silver Crown versenyen.

A NASCAR Camping World Truck Series-ben is eltöltött időt, 31 alkalommal versenyzett a pályán, valamint 2005 és 2008 között 11 alkalommal indult a NASCAR Xfinity Series-ben.

Az US Auto Club úgy jellemezte őt, mint „korának egyik legeredményesebb versenyzőjét”.