csütörtök, április 25, 2024

Visszatérhet a 4 autós felálláshoz a Penske a jövőben

A Penske Racing az idei évben az eddigi 4 helyett mindössze 3 teljes szezonos IndyCar autót indít. A legendás csapattulajdonos, Roger Penske azonban nem zárta ki, hogy a jövőben ez pozitív irányba változzon.

A 2021-es évet követően hét évnyi közös munka után Simon Pagenaud és Roger Penske útjai elváltak. A 22-es autót vezető, korábbi bajnok, és Indy 500 győztes franciát idén már a Meyer Shank Racing 60-as autójában láthatjuk, távozásával pedig a Penske felállása háromautósra csökkent.

Teljes átszerveztést követően Pagenaud korábbi csapatfőnöke, Jonathan Diuguid a McLaughlin által vezetett 3-as autónál folytatja, míg többeket a Porschéval közös új LMDh projekthez irányítottak.

A Kapitány elmondása szerint a sportautó-projekt miatt kényszerű volt a lépés, a 3 autós felállást azonban nem tervezik hosszútávon fenntartani.

„Természetesen továbbra is ott van az opciók közt a visszabővülés. Idén a fő fókusz a Porschéval közös sportautó-projekten van. Oda szerettünk volna minél több időt és pénzt összpontosítani. De természetesen a jövőben nincs kizárva, hogy ismét 4 autóval menjünk.” – nyilatkozta Penske a racer.com-nak.

Min múlhat a dolog?

A Penske döntését több tényező is befolyásolhatja. Első sorban az idei szereplésük lehet meghatározó. 2021 a csapat történetének egyik leggyengébben sikerült éve volt. 4 autójuk közül mindössze 1, Josef Newgarden volt harcban a bajnoki címért. A 2-szeres bajnok végül Alex Palou mögött, megismételve 2020-as szereplését, második lett. A második legjobb Penskes azonban Simon Pagenaud volt, aki a 8. lett, míg Will Power, pályafutása során először lemaradva a legjobb 5-ről, a 9. helyen zárt. Az első évét teljesítő Scott McLauglin e közben a 14. helyen zárt.

Amennyiben 2022-ben, 3 autót indítva hatékonyabban tud működni a csapat, könnyen elképzelhető, hogy az elkövetkezendő években is hasonló felállást láthatunk.

Egy másik tényező is közrejátszhat azonban a döntésben, ez pedig a versenyzői piac helyzete. Ha ugyanis szabaddá válik egy olyan versenyző, akit Penskeék esélyesnek látnak a bajnoki címre, könnyen lehet, hogy nem jelenlegi versenyzőik kárára fognak dönteni. Ezen versenyzők közé tartozhat Alexander Rossi, vagy Rinus VeeKay, akiknek a 2022-es szezon végén lejár a szerződésük.

„Természetesen figyelemmel követjük őket.” – mondta Penske a fent említett versenyzőkkel kapcsolatban. „A fő fókusz azonban azon a 3 srácon lesz, akik idén nálunk versenyznek. Egészen biztosan izgalmas szezonunk lesz.”