szerda, április 24, 2024

Newgarden mágia Detroitban, Grosjean megint összetörte

Josef Newgarden pontot tett a frusztráló május hónap végére, méghozzá egy sokat jelentő pole pozícióval Detroitban.

Josef Newgarden megszerezte pályafutása 16. pole-ját, és az elsőt a 2021-es Long Beach GP óta, miután a 2-es rajtszámú Chevyvel 1.15,2153-ös, fantasztikus idővel megnyerte a kvalifikációt.

Nagyon csúszott az autó” – kiáltott fel Newgarden. „Minden kanyarban majdnem a falnak mentem. Annyira csúszott, hogy az hihetetlen, nagyon kellett kapaszkodnom. Ez egy jó pole volt. Nagyon büszke vagyok a csapatra.

Takuma Sato állt sokáig az élen, azonban a végén kikapott Newgardentől. A Coyne csapat nagyszerű napját David Malukas 6. helye teljesítette be.

A DCR-hez hasonlóan a Meyer Shank Racing is jól szerepelt a kvalifikáción: Simon Pagenaud a 3., Hélio Castroneves a 4. lett.

Az Arrow McLaren SP-s Pato O’Ward indulhat majd az ötödik helyről.

A szűk, göröngyös aszfaltú pályán persze voltak incidensek, a legnagyobb pedig Romain Grosjan nevéhez fűződött, aki az utolsó kanyarba érve törte össze autóját – méghozzá elég csúnyán.

A svájci születésű francia versenyző a jelek szerint nem szenvedett sérüléseket a balesetben.

Colton Herta lett az egyik nagy vesztes, aki végig jó tempót mutatott, de a baleset miatt nem tudta befejezni körét, és így 7. lett, megelőzve a bajnoki éllovas Marcus Ericssont.

Ráadásul nem túl nagy a harmónia a Ganassi csapat táján az időmérő végén, hiszen Ericsson szerint Dixon csúnyán feltartotta őt.

Szégyen, amikor a saját csapattársad miatt maradsz le a Fast Sixről” – mondta Ericsson.

Dixon az időmérő után elismerte az incidenst, hozzátéve: „Azt hiszem, ezt én szúrtam el.

Néhány nagyágyú lemaradt a Fast 12-be való bekerülésről, élükön az Ed Carpenter Racing versenyzőjével, Rinus VeeKay-jel, a Penske versenyzőjével, Will Powerrel és a Ganassi versenyzőjével, Alex Palou-val.

VeeKay 14., Power 16., Palou pedig a 18. helyről várhatja majd a vasárnapi rajtot.