Meglepetésgyőzelmet aratott a Cadillac az IMSA kanadai versenyén

Minden jel arra mutatott, hogy Watkins Glen után az IMSA CTMP-n rendezett fordulóján is Acura dominancia lesz. Bourdais-ék nem így gondolták.

Bombajó versennyel tért vissza az Egyesült Államok határán túlra az IMSA.

2019 óta először rendezett versenyt a széria az USA határain túl, az első hely sorsa pedig 10 perccel a futam vége előtt dőlt el, amikor Renger van der Zande a hármas kanyarban átvette a vezetést a 60-as rajtszámú Meyer Shank Acurától.

Van der Zande merész húzása miatt a Meyer Shank Racing Acura párosa, Tom Blomqvist és Oliver Jarvis zsinórban ötödször kényszerült beletörődni a második helyezésbe.

A jó hír a brit páros számára az, hogy ez elég volt ahhoz, hogy ismét a pontverseny élére kerüljenek, miközben már csak két futam van hátra a bajnokságból a DPi kategória számára.

A pole-ból induló Blomqvist nem vesztegette az időt, hogy a verseny körrekordját is megfussa, és az első hét körben már 2,3 másodperces előnyre tett szert Ricky Taylor hasonló Konica Minolta Acurájával szemben.

Az IMSA CTMP-n tartott versenyén több rövid sárga zászló következett ezután. Az egyiket Taylor autójáról levált gumiabroncs okozta, ami a délután hátralévő részében is hátráltatta csapatát.

Az egyik sorsdöntő pillanat a 96. körben, körülbelül fél órával a vége előtt következett be, amikor a 02-es Cadillacet vezető Earl Bamber megpördítette Taylort az ötös kanyarban.

Taylor a mezőny végéről folytatta a versenyt, majd később újabb incidensbe keveredett Pipo Derani 31-es számú Cadillacjével, míg Bamber áthajtásos büntetése miatt a negyedik helyre estek vissza.

Sebastien Bourdais el volt ragadtatva csapattársa teljesítményétől
Sebastien Bourdais el volt ragadtatva csapattársa teljesítményétől Fotó: LAT Images Courtesy of IMSA

Van der Zande az IMSA leköröző királya

Van der Zande váltotta az egész hétvégén küszködő Bourdaist, és a vezérletével nyert a 01-es Cadillac. Egy aspektusában a versenynek nem csak a közönséget, de csaptársat is lenyűgözte.

Egyszerűen fantasztikus volt a forgalomban” – folytatta Bourdais. „Megcsinálta a dolgát. Ember, fogalmam sincs, mit csinált ott, de le a kalappal. Igazán lenyűgöző volt.

A Jon Bennett/Colin Braun páros zsinórban második IMSA LMP3-as kategóriagyőzelmét szerezte meg a Core Autosport számára, míg a Porsche gyári pilótái, Mathieu Jaminet és Matt Campbell nyerte a meg a GTD Pro kategóriát a Pfaff Motorsport számára.

A kanadai Roman De Angelis és a belga Maxime Martin szintén zsinórban második győzelmét szerezte a GTD kategóriában a Heart of Racing Aston Martin csapat számára.