csütörtök, április 25, 2024

Kobayashi élvezi a GT3-as autó nyújtotta kihívást

Kamui Kobayashi óriási kihívással találja szemben magát a hétvégi IMSA fordulón, hiszen egy olyan autóba kell ülnie, amit még sosem vezetett.

Kobayashi a sérült Jack Hawksworth-öt helyettesíti majd a 14-es számú Vasser Sullivan Lexus RC F GTD PRO versenyautóban, amellyel életében először fog versenyezni.

Ráadásul egy olyan pályán – a Canadian Tire Motorsports Parkban – amelyen még soha nem versenyzett.

És, bár a múlt héten Watkins Glenben ott volt a 48-as számú Cadillac DPi autóval, közben vissza kellett utaznia Európába, így túl későn érkezett a csütörtök délutáni pályabejáráshoz. Az egyetlen tapasztalata a szimulátoron van.

Vezettem pár kört a szimulátoron Charlotte-ban” – mondta Kobayashi. „Természetesen vezettem az RC F GT3-as autót, és eléggé ismerősnek éreztem. Vezettem már GTD-ben a Ferrarival és az AMG-vel, és bár ez volt az első alkalmam az RC F-ben, de a GT3-at elég jól ismerem, szóval ez megkönnyítette a dolgomat.

A legnagyobb kihívás a pályán lesz – csináltam egy pályabejárást a szimulátoron, de mégis, egy igazi autóval egy igazi pályán más lehet. Igyekszem a legjobbat kihozni belőle, de az biztos, hogy szükségem lesz a csapat támogatására

Tekintettel a Lexus Toyotával való kapcsolatára, logikus választás volt Kobayashi Hawksworth helyettesítésére.

Kobayashi a nehézségek ellenére készen áll a kihívásra, és bevallja, hogy rajong a GT-autókért.

A nyílt kasztnis autókon nőttem fel – a Forma-1-ben versenyeztem, aztán jöttek a sportautók, és most már jobban ismerem a sportautókat” – mondja a 2021-es Le Mans-i 24 órás verseny győztese. „Amikor bepattanok egy GT-autóba, az más. Rengeteg jó versenyző van a GT-mezőnyben. Nyilvánvalóan nem könnyű egyből gyorsnak lenni, de azt hiszem, ez olyasmi, amit egyszer majd hosszabb távon is ki kell próbálnom.

Szerintem ez egy nagyon fontos és izgalmas kategória.