Betekintést nyerhetünk a Felpörgetve kulisszái mögé, amely a CART széria fiktív 2001-es szezonját dolgozza fel.
21 éve érkezett meg a sokak által a történelem legrosszabb autóversenyes filmjének tartott „Driven”, azaz magyar címén „Felpörgetve”.
A film forgatókönyvét maga Sylvester Stallone írta, és hatalmas kereskedelmi kudarcot vallott, hiszen a 72 millió dolláros költségvetéssel szemben mindössze 32 millió dolláros bevételt hozott.
A videóból kiderül, hogy rengeteg helyszínen, szoros határidővel forgatott a stáb, valós CART versenyeken, ami talán megmagyarázhatja a sokszor káoszba fulladó sztorit.
Stacy Edwards, aki Luc Clan-t, a kíváncsiskodó újságírót alakította a Felpörgetve című filmben elmondta, hogy a legnagyobb élmény számára a versenyzőkkel való találkozás volt.
„Találkoztunk Juan Pablo Montoyával, és adott egy puszit az arcomra” – mondta viccesen az elipiruló Edwards. „Max Papis viszont hatalmas úriember volt, és kézcsókkal köszönt. Szóval elég sok csók volt.”
Persze a nagy pénzügyi bukás ellenére Stallone régi vágya vált valóra azzal, hogy létrejött a film.
„Elég kaotikus volt, kaotikusan csodálatos. Egyszer, miközben forgattunk, valaki behajtott a pályára a Lotusával, és nekicsapódott a falnak. Végül bilincsben vitték el” – idézett fel egy vicces sztorit Sylvester Stallone a Felpörgetve forgatásáról.
„Sokat mentünk, vezettük is az autókat, körülbelül 204 mérföld/órás sebesség volt a maximum, amit elértem. Montreal utcáin 180 mérföld/órás sebességgel mentünk.”
Sylvester Stallone egy 2001-es interjúban elmondta, nagyon hasonlít a filmben alakított szerepe a valósághoz.
„Az egész önéletrajzi ihletésű. A versenyzés nagyon hasonlít a színészet világára. Vannak az élvonalbeli versenyzők, és vannak olyanok, akik évek óta versenyeznek, és vannak olyanok, akik csak azért vannak, hogy segítsenek a csapattársuknak, akiket a filmes világban mellékszereplőknek, vagy karakterszínészeknek hívnak” – magyarázta a Felpörgetve főszereplője.
„Ez mind ugyanolyan helyzet. És rájössz, hogy nem lehetsz mindig első számú. Nem lehetsz mindig az első ember. Amit tehát tehetsz, az az, hogy támogatsz, segítesz, táplálsz és bátorítasz másokat. Így a te tapasztalataid tovább élnek valaki másban.”